Köp & Sälj klubbkläder, 23/4 13:00 - 17:00

  • 16 apr 2023

Söndagen den 23/4 kommer vi att sälja plagg från klubbens lager. De modeller vi kommer att fortsätta ha i lagret säljs till ordinarie pris, men utan leveranstid, medan fina rabatter utlovas på till exempel äldre delar av lagret.

Vi hoppas också att få fart på försäljningen av begagnade klubbkläder. Under dagen, från kl 12 finns möjlighet att lämna in begagnade klubbkläder. Du förser då ditt plagg med en lapp med försäljningspris samt ditt namn och swishnummer. Vi förbereder lappar och säkerhetsnålar att fästa lapparna med samt kan då även vara behjälpliga med prissättning.

Under dagen kommer det finnas enklare fikaförsäljning. Givetvis finns då även möjlighet att ställa frågor om klubbens kläder, klubbens aktiviteter och träningar eller klubben i stort.

Varmt välkomna önskar Klädgruppen!
(Johanna Hulthén, Åke Rehbinder och Mikael Törmänen)